Materiał przedstawia kilka podstawowych ćwiczeń usprawniających, zalecanych dla kobiet w I okresie ciąży.
Artykuł przedstawia korzyści wynikające z codziennej gimnastyki podczas trwania ciąży, porodu oraz połogu. Omawia również podstawowe zalecenia, które należy wprowadzić przed rozpoczęciem oraz podczas...
W artykule przedstawiono podstawowe informacje dotyczące toksoplazmozy. Uwzględniono podział toksoplazmozy, postacie, drogi zakażenia, objawy oraz zapobieganie.
Przegroda w macicy to wada rozwojowa macicy powstała w okresie życia płodowego stwarzająca utrudnienia w zajściu w ciążę oraz jej donoszeniu.
Uczucie cierpnięcia, mrowienia lub bólu palców, dłoni lub całej ręki pojawiające się podczas ciąży.
Choroba odzwierzęca wywołana przez drobnoustrój toksoplazma gondi.
Zakażenie wirusem opryszczki zwykłej typu 1 (HSV-1, Herpes labialis)
Wrodzona wada anatomiczna macicy mogąca utrudniać proces zapłodnienia, zagnieżdżenia jak również prawidłowy rozwój i przebieg ciąży.
Astma to przewlekła choroba zapalna, mająca najczęściej podłoże alergiczne, objawiająca się dusznościami, kaszlem, świszczącym oddechem, występujących na skutek zaburzeń funkcjonowania układu...
Reakcja organizmu na działanie czynników zwanych alergenami (niektóre pokarmy, pyłki traw, roztocza kurzu domowego i inne) objawiająca się nieżytem nosa, pokrzywką a w najcięższych przypadkach astmą...
Kolejna ciąża po zakończeniu jednej z poprzednich poprzez cięcie cesarskie.
Uszkodzenie tkanek krocza podczas porodu drogą pochwową w wyniku samoistnego pęknięcia lub nacięcia krocza.
Popularne na forum
Bóle dołem brzucha pojawiające się we wczesnym okresie połogu.
Przedstawiono najważniejsze aspekty narkomanii w ciąży i połogu. Część 3 omawia postępowanie podczas porodu i połogu u ciężarnych narkomanek.
Przedstawiono najważniejsze aspekty narkomanii w ciąży i połogu. Część 2 omawia prowadzenie ciąży i możliwe jej powikłania u ciężarnych narkomanek.
Przedstawiono najważniejsze aspekty narkomanii w ciąży i połogu. Część 1 omawia typy uzależnień, z którymi najczęściej spotkać się można u kobiet ciężarnych.
Patologiczne zmiany w obrębie rany pooperacyjnej zaburzające prawidłowy proces gojenia.
Nieprawidłowe zabarwienie wydzieliny pochwowej w poszczególnych okresach połogu.