Reklama:

Nie bój sie ginekologa!

Ten tekst przeczytasz w 4 min.

Nie bój sie ginekologa!

ojoimages

Zakupy z przyjaciółką

Młode Polki zbyt rzadko pojawiają się u ginekologa - alarmują specjaliści. Regularne wizyty mogą wykryć wczesne zmiany i skutecznie je leczyć.

Reklama:

Na takim samym przykładzie można porównać kwestię wyboru ginekologa kobiety czy ginekologa mężczyzny. I tutaj znowu zdania są podzielone. Moje znajome także są podzielone - te, które badają się u mężczyzn zaciekle bronią swoich lekarzy, twierdząc, że są delikatni, mili i wyczerpująco odpowiadają na wszystkie pytania.

Pacjentki kobiet - ginekologów stając w obronie swoich lekarek, twierdzą, że nikt tak nie zrozumie kobiety jak druga kobieta. Idąc do kobiety czują się mniej skrępowane, bardziej otwarte i pewne. Pojawiają się także deklaracje, że nigdy nie pójdą do mężczyzn, gdyż czułyby się niekomfortowo.

Jak widać głosy są podzielone - jedno jest pewne - niezależnie od płci zdarzają się lekarze kompetentni, delikatni oraz tacy, którzy nie traktują dobrze swoich pacjentek.

  

Fot. ojoimages

Kobiety wskazują także na problem z dostaniem się do specjalistów. Czas oczekiwania na wizytę jest zależny od miejsca zamieszkania. W jednych miastach czeka się miesiąc, w innych dwa tygodnie. Najgorszą sytuację mają kobiety mieszkające na wsi - często w ośrodku zdrowia przyjmuje jeden lekarz, więc terminy są odległe, do tego dochodzi wstyd, bo "wszyscy się znają".

Na wizycie u lekarza najczęściej (oprócz badania podstawowego) wykonywane są badania przesiewowe w kierunku wykrywania raka szyjki macicy. Są to badania cytologiczne wymazów z ujścia zewnętrznego kanału i z tarczy szyjki macicy.

POWIĄZANE DYSKUSJE NA FORUM Z KATEGORII Inne tematy

gość
Grudka na odbycie (zdjęcie)
Witam . Zrobiła mi się taka jakby grudka na odbycie. Dodam nie krwawi to , ale jest ogromny ból po skorzystaniu z WC. Co to jest ? Czym mogę to załagodzić?
gość
Gronkowiec złocisty na wargach sromowych
Hej. Zrobiłam wymaz z warg sromowych, na pełny wymaz z pochwy jeszcze czekam. Dolegliwości są głównie na zewnątrz, na sromie. Pomiędzy wargami sromowymi pojawia się zaczerwienienie, tak to mnie tam p...
gość
Pieczenie sromu! Pomocy
Hej dziewczyny. Od 4 miesięcy mam problem. Przedsionek pochwy robi się zaczerwieniony i ustępuje po kilku dniach. Piecze. Nawet kiedy zaczerwienienie zejdzie, odczuwam To Pieczenie i kłucie- warg sro...
gość
Zmiana na sromie
Dziewczyny wstyd się przyznać, ale co to jest- na zdjęciu zaznaczyłam kółeczkiem. Ujscie cewki moczowej? Czy ranka na sromie?
gość
Co to może być.
Jest to w pochwie. W załączniku wstawiam zdjęcie
gość
Co to ?
Hej,wczoraj rano współżyłam po raz 2 z zabezpieczeniem(prezerwatywa) odrazu po stosunku pojawiła obfita ilość brązowego śluzu. Dziś zmieszało się to z krwią. Co to moze być,nie mam żadnych bóli ani n...
Reklama:
Reklama: