Reklama:

Jak wyznaczyć Dni Płodne i Niepłodne – Afrodyta Tester Owulacyjny na ślinę

Ten tekst przeczytasz w 5 min.

Jak wyznaczyć Dni Płodne i Niepłodne – Afrodyta Tester Owulacyjny na ślinę

Panthermedia

Płaski brzuch

W jaki sposób działają testery owulacyjne?

Na krótko przed owulacją poziom soli (elektrolitów) znacznie wzrasta w płynach ciała człowieka jednocześnie z hormonem estrogenu (zwłaszcza w ślinie i wydzielinie szyjkowej – śluzie szyjkowym).

Reklama:

Wskutek tego możliwość określenia wzrostu poziomu soli (elektrolitów) jest ważną metodą identyfikacji momentu owulacji, a co za tym idzie wyznaczania dni płodnych oraz dni niepłodnych. W oparciu o szczegółowe badania na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat oraz udoskonaleniu technik badawczych, naukowcy potwierdzili bezpośrednią korelację pomiędzy wzrostem hormonu estrogenu a pięcioma dniami płodnymi w cyklu miesiączkowym kobiety. Oznacza to, że wysoki poziom hormonu estrogenu w ślinie lub śluzie szyjkowym, w połączeniu z solami (elektrolitami) także obecnymi w ślinie, po wyschnięciu, tworzą zorganizowane struktury przypominające paproć. Ich obecność, kształt i ilość definiują fazę płodności, w jakiej znajduje się kobieta.

Komu i w jakich sytuacjach testery owulacyjne na ślinę są najbardziej przydatne?

Afrodyta Tester Owulacyjny na ślinę ma dwojakie zastosowanie. Jest doskonałym wyborem zarówno dla kobiet, które nie są jeszcze gotowe na dziecko (antykoncepcja), jak i dla kobiet, które o dziecko się starają (planowanie rodziny). Wyznaczanie fazy płodnej jest kluczowe w obu przypadkach. W cyklu miesięcznym kobiety jest zaledwie 5-6 dni płodnych, są to trzy dni poprzedzające owulację i dwa dni faktycznej owulacji. Struktura „paproci” tworzy się na 3-4 dni przed owulacją i znika 2-3 dni po jej wystąpieniu, co pozwala kobiecie na zaplanowanie swojej aktywności seksualnej w tym czasie.

Afrodyta Test Owulacyjny na  ślinę nadaje się też dla kobiet które mają nieregularne cykle i dla których wyznaczenie dni płodnych jest szczególnie trudne ze względu na różnice w długości poszczególnych cykli.

 

fot. AMED


Czym różnią się testery owulacyjne na ślinę od innych form antykoncepcji i sposobów określania fazy cyklu menstruacyjnego?

W pierwszej kolejności  Afrodyta Tester Owulacyjny na ślinę nie zawiera żadnych hormonów, substancji lub odczynników chemicznych. Jego działanie w całości opiera się na naturalnych procesach zachodzących w kobiecym ciele. W przeciwieństwie do antykoncepcji hormonalnej czy mechanicznej, Afrodyta Test Owulacyjny na ślinę współgra z kobiecym organizmem obserwując i analizując procesy w nim zachodzące bez jakichkolwiek ingerencji, dlatego też można powiedzieć, że Tester Owulacyjny jest bezinwazyjny i całkowicie bezpieczny dla kobiet stosujących tę formę antykoncepcji. Co więcej, Afrodyta Tester Owulacyjny na ślinę może mieć zastosowanie nie tylko antykoncepcyjne, ale i prokreacyjne, ponieważ znając swój cykl, dni płodne i niepłodne kobieta może wyznaczyć termin, w którym są największe szanse na poczęcie.

Na podobnej zasadzie bazują inne naturalne metody planowania rodziny jak choćby metoda termiczna (pomiar temperatury) czy metoda objawowo-termiczna (pomiar temperatury i obserwacja śluzu szyjkowego), z tą różnicą, że na wynik badania Testem Owulacyjnym na ślinę Afrodyta wpływ ma niewiele czynników a właściwie żadne. Wystarczy tylko pamiętać, aby na godzinę przed pomiarem nie jeść, nie pić i nie myć zębów, ponieważ ma to bezpośrednie przełożenie na właściwości śliny. Natomiast na temperaturę ciała kobiety wpływ ma nawet niewielka infekcja, przeziębienie czy bakteria i dokonany pomiar może być błędny, a co za tym idzie faza płodności może zostać błędnie wyznaczona.

Podsumowując, Afrodyta Tester Owulacyjny na ślinę różni się od innych metod wyznaczania fazy cyklu prostotą w dokonywaniu pomiaru i interpretacji otrzymanego rezultatu – wystarczy tylko kropla śliny, dokładnością i precyzją wyznaczania fazy cyklu przy zachowaniu minimalnych wymogów. 

POWIĄZANE DYSKUSJE NA FORUM Z KATEGORII Antykoncepcja

Dziwna tkanka - pierwszy raz. Opinie
Witam serdecznie, Poczas kąpieli wyleciało mi coś takiego z pochwy, ogólnie wczoraj miałam delikatne plamienia przez cały dzień. Do spodziewanej miesiączki zostało 6 dni. Jest to twarde, pod świat...
gość
Przyjęcie dwóch tabletek (Naraya) na dobę.
Wzięłam przez pomyłkę 2 tabletki antykoncepcyjne (popołudniu o godz 15 i wieczorem o godz 22 bo myślałam ze zapomniałam). Czy mogę brać pozostałe tabletki normalnie a jedną brakującą wziąć z blistra ...
Kłykciny?
Ratunku! Czy to wygląda na kłykciny?
Byłabym wdzięczna za opinie
Hej, stresuje się ciąża chociaż wiem ,że na 99% nie było na nią szans. Jednak ten cykl różni się od pozostałych stąd moje obawy. Od ostatnich 5 miesięcy mój cykl trwa równo 26 dni a owulacja występuj...
Czy to opryszczka?
Powróciło mi to po 2 miesiącach - na zdjęciu wargi mniejsze. Pierwszy raz myślałam, że to uczulenie na płyn, ale to wróciło, swędzi. Mam stałego partnera - jesteśmy swoimi pierwszymi, stosunek zawsze...
Ciąża
Hej, stresuje się ciąża chociaż wiem ,że na 99% nie było na nią szans. Jednak ten cykl różni się od pozostałych stąd moje obawy. Od ostatnich 5 miesięcy mój cykl trwa równo 26 dni a owulacja występu...
Reklama:
Reklama: