Reklama:

Usunięcie macicy (158)

wątek zamknięty, nie można dodawać postów

Forum: Operacje i zabiegi

gość
12-05-2013, 16:30:17

Treść zablokowana przez moderatora

gość
13-05-2013, 07:22:51

Treść zablokowana przez moderatora

gość
13-05-2013, 07:26:08

Treść zablokowana przez moderatora

Początkująca
15-05-2013, 22:19:26

Gość 2013-05-12 11:07:07 W przypadku mięśniaków usunięcie macicy ani trzonu macicy nie musi być zawsze konieczne. Bezobjawowe mięśniaki najlepiej zostawić, z uciążliwymi mięśniakami a nie bardzo dużymi można próbować dotrwać menopauzy i wówczas zazwyczaj guzy się same zmniejszają i "zasuszają", i nie rosną już. Bardzo duże można mięśniaki można zembolizować. Średnie można usunąć chirurgicznie podczas zabiegu /histeroskopia, zachowując macicę. Mięśniaki tak usunięte mogą odrastać jelłi kobieta jest młoda i ma dużo lat do menopauzy ale to nie oznacza że radykalna operacja usunięcia macicy jest zawsze lepszym rozwiązaniem. To OSTATECZNOŚĆ ze względu na możliwe powikłania i problemy zdrowotne pooperacyjne, urologiczne, endokrwienne, seksualne i psychologiczne.
Zgodzę się, że to ostateczność. Do tej wyczerpującej wiedzę na temat mięśniaków wypowiedzi mogę dodać jeszcze jedna cenną formę leczenia, jaką jest terapia doustna :) Powoduje ona zmniejszenie ogólnej objętości mięśniaków, a także ogranicza krwawienie z macicy. Wiele kobiet dzięki niej poprawiło swoje samopoczucie :)
gość
17-05-2013, 14:17:54

Ważne żeby macicy nie usuwać zbyt pochopnie czy z powodu zmian łagodnych (nie duże mięśniaki, endometrioza które można już inaczej leczyć, zachowawczo, embolizować czy histeroskopowo usunąć tylko same mięśniaki). Macicę obecnie usuwa się tylko z konieczności ratowania życia (potwierdzony solidnie nowotwór, krwotoki). Macica spełnia wiele ważnych funkcji w organizmie kobiety do końca jej życia, poza rozrodem. Jest ważna dla jakości życia seksualnego, ogólnej odporności organizmu, dla zachowania prawidłowego funkcjonowania jelit, układu moczowo-płciowego i krwionośnego ze względu na produkowane przez nią prostaglandyny i nie skrócenie kobiecie okresu miesiączkowania. W świetle aktualnej wiedzy medycznej nikt już dzisiaj z lekarzy nie powie pacjentce że "w tym wieku jest jej już macica nie potrzebna bo nie planuje już dzieci". Na pewno jakość zdrowia i życia kobiety z macicą jest lepsza niż bez. Niektóre skutki operacji usunięcia macicy pojawiają się dopiero po kilku latach. Decyzja o konieczności usunięcia macicy musi być potwierdzona tak, by ewentualne problemy i dolegliwości pooperacyjne nie były gorsze niż przed operacją, zgodnie z zasadą że skutki leczenia nie mogą być gorsze od objawów choroby. Mięśniaki same w sobie nie są grozne, chyba że bardzo duże mięśniaki, szybko rosnące wykrwawiają kobietę w stopniu już nie do opanowania. Ale i wówczas, zanim usunięcie macicy, kobieta ma prawo ubiegać się o poprzedzające operacje radykalną leczenie zachowawcze, można spróbować opanować sytuację nowym lekiem (***), który może zmniejszyć mięśniaki i krwawienia, lub czasem umożliwić usunięcie tylko mięśniaków po zmniejszeniu. Takie są mniej więcej wytyczne w postępowaniu z mięśniakami, bez względu na wiek pacjentki
gość
18-05-2013, 08:39:30

Treść zablokowana przez moderatora

Początkująca
18-05-2013, 10:08:43

Dokładnie, usunięcie macicy może nastąpić jedynie w przypadkach zagrożenia życia. Dlatego powinnyśmy się cieszyć, że dostałyśmy taki prezent od medycyny w postaci terapii doustnej :)
gość
19-05-2013, 15:18:46

o operacji: /google/: Female Anatomy - the Functions of the Female Organs - You Tube
gość
19-05-2013, 15:35:24

kwestią niejasną czasem jest trafna diagnoza, nie przediagnozowanie, i interpretacja wskazania "zagrożenia życia". Może się różnić ze względu na lekarza. Nie stosuje się już dzisiaj tzw. "profilaktycznego usuwania macicy", przy dysplazji czy łagodnej hiperplazji które też podlegają leczeniu zachowawczemu. Dawniej zalecano histerektomie nawet z powodu iż mięśniaki "mogą zezłośliwieć". To stwierdzenie jest już niezgodne z aktualną wiedzą medyczną i w żaden sposób nie uzasadnia "profilaktycznego usunięcia macicy" . Jeśli pojawią się podejrzane komórki, należy wykonać wielokrotne badania potwierdzające, i w zależności od stopnia hiperplazji można zastosować leczenie farmakologiczne zachowawcze. Rutynowo można poddać się operacji zawsze.
Początkująca
20-05-2013, 19:32:15

Treść zablokowana przez moderatora

gość

Dopuszczalne formaty pliku graficznego: jpg, jpeg , png.

Rozmiar zdjęcia nie powinien przekraczać 0.6MB.

ZOBACZ INNE DYSKUSJE

gość
Guzek na zewnątrz odbytu
Guzek na zewnątrz odbytu . Nie boli . Czym leczyć ?
gość
Czy to kłykciny
Czy są to kłykciny? Dzisiaj to zauważyłam, nie boli ani nie sprawia dyskomfortu. Dwa miesiące temu miałam robioną cytologie, która nic nie wykazała, najbliższa wizyta dopiero za miesiąc, czekać do tego czasu czy szukać innego lekarza?
gość
Sfera intymna
Przy wejściu do pochwy zewnątrz jest duża błona, co to może być
gość
Narośl, tkanka... Zdjęcie
Wie ktoś co to może być? Nie boli, nie piecze, nie swędzi. Gdybym nie zaczęła oglądać w lusterku to nawet bym nie wiedziała, że coś tam takiego mi wyrosło, więc nawet nie wiem od kiedy to mam. Ma to ok pół cm, ale jako tako przy myciu tego nie czuje. Bardzo dawno temu regularnie oglądałam wszystko w lusterku i napewno tego nie było, a przynajmniej nie tak duże. Teraz w niczym mi to nie przeszkadza, ale martwi mnie bo jest to bardzo dziwne..
Reklama:
Reklama:
Reklama: