Reklama:

III Sympozjum Szkoleniowe Medycyny Rozrodu i Endokrynologii Ginekologicznej

28-09-2015,
Ośrodek Studiów nad Płodnością Człowieka

Ten tekst przeczytasz w 3 min.

III Sympozjum Szkoleniowe Medycyny Rozrodu i Endokrynologii Ginekologicznej

Ośrodek Studiów nad Płodnością Człowieka

Ośrodek Studiów nad Płodnością Człowieka

Osiągnięcia i wyzwania ośrodków medycyny rozrodu czyli trzecia edycja Sympozjum Szkoleniowego dla specjalistów w leczeniu niepłodności.

Reklama:

Sympozjum Szkoleniowe Medycyny Rozrodu i Endokrynologii Ginekologicznej na stałe wpisało się w kalendarz jesiennych wydarzeń skierowanych do lekarzy ginekologów, endokrynologów oraz specjalistów IVF. Tegoroczna, trzecia już, edycja odbędzie się w dniach 6-7 listopada w Katowicach. Tematem przewodnim wydarzenia będą osiągnięcia i wyzwania ośrodków leczenia niepłodności, natomiast w ramach poszczególnych sesji zostaną poruszone takie zagadnienia jak: stymulacja i indukcja jajeczkowania, niewydolność fazy lutealnej, leczenie chirurgiczne czy psychologiczne i prawne aspekty leczenia niepłodności. Gośćmi specjalnymi III Sympozjum będą m.in. Prof. Ch. Blockeel (Belgia), Prof. D. De Ziegler (Francja), Prof. M. Filicori (Włochy), Prof. J. Smitz (Belgia), Prof. G. Ptak (Włochy) i Prof. M. Montag.


Uczestnicy tegorocznej edycji, oprócz sesji wykładowych, wezmą udział także w panelach dyskusyjnych podejmujących m. in. zagadnienia dotyczące polskich doświadczeń klinik leczenia niepłodności, w tym standardy jakości w laboratoriach IVF i ich monitorowanie.


Program tegorocznego Sympozjum poświęcony jest nie tylko najbardziej aktualnym zagadnieniom z zakresu leczenia niepłodności, ale również praktycznym aspektom naszej codziennej pracy. Uczestnikom proponujemy udział w panelach dyskusyjnych na temat wyzwań, przed jakimi stoją zarówno ośrodki medycyny rozrodu, jak i gabinety ginekologiczne, porozmawiamy o ich osiągnięciach i obszarach do rozwoju szczególnie w kontekście ustawy, która będzie obowiązywać od 1 listopada. Ideą Sympozjum jest bowiem stworzenie przestrzeni do merytorycznej wymiany poglądów i nawiązania współpracy. Wierzymy, że wypracowane wnioski przełożą się bezpośrednio na zwiększenie poziomu opieki nad niepłodnymi parami.– powiedział prof. dr hab. Rafał Kurzawa, Ośrodek Studiów nad Płodnością Człowieka.

Sympozjum Szkoleniowe wspierają merytorycznie czołowe stowarzyszenia aktywnie działające w obszarze podnoszenia standardów leczenia niepłodności w Polsce: Polskie Towarzystwo Medycyny Rozrodu, Sekcja Płodności i Niepłodności Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego oraz Polskie Stowarzyszenie Psychologów Niepłodności. Podczas Wydarzenia odbędą się także: Walne Zgromadzenie Polskiego Towarzystwa Medycyny Rozrodu oraz Walne Zgromadzenie Sekcji Płodności i Niepłodności Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego. Szczegółowe informacje nt. III Sympozjum Szkoleniowego dostępne na stronie: www.osrodekstudiow.pl.


Ośrodek Studiów nad Płodnością Człowieka powstał z inicjatywy czołowych ekspertów medycyny rozrodu i endokrynologii ginekologicznej, w celu promocji profilaktyki płodności oraz podnoszenia standardów leczenia niepłodności w Polsce. Stworzenie przestrzeni, narzędzi wymiany wiedzy i doświadczeń dla lekarzy, pacjentów oraz opinii publicznej, pozwala nadawać nowe kierunki rozwoju medycynie rozrodu – zarówno w ujęciu naukowym jak i społecznym.


Ośrodek Studiów nad Płodnością Człowieka działa we współpracy z Sekcją Płodności i Niepłodności Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego, Polskim Towarzystwem Medycyny Rozrodu oraz Ogólnopolskim Centrum Badania, Edukacji i Monitorowania Problemów Płodności.
Szczegółowe informacje nt. OSnPC dostępne są na stronie www.osrodekstudiow.pl

Patronami medialnymi Sympozjum są serwisy EdukacjaMedyczna.pl oraz ForumGinekologiczne.pl


Kontakt:
Marta Bujakiewicz
Biuro Prasowe Ośrodka Studiów nad Płodnością Człowieka
e: m.bujakiewicz@becomms.pl
t: 664 125 433

POWIĄZANE DYSKUSJE NA FORUM Z KATEGORII Inne tematy

gość
Co to jest na pachwinie
Co to jest i co na to stosować jakieś maści klotrimazol pomaga ale nawraca infekcja grzybicza
gość
Białe ropne krostki
Witam, po antybiotykoterapii dostałam standardowo grzybicy pochwy leczona clotramizolum niestety po kilku dniach wyskoczyły mi krostki które mają biały nalot są trochę swędzące oraz piekące czy to ja...
dziwna zmiana, opryszczka czy coś innego?
Kilka dni temu zaczęło mnie to miejsce swędzieć a teraz mam takie coś. Co to może być? Na początku marca też mnie swędziało jakieś miejsce i pojawiły się kropki, które wyglądały jak wypełnione ropą, ...
gość
zmiana na wargach
zauważyłam u siebie taką zmianę jest ona na wewnątrz warg co to może być i czy to groźne, nie zauważyłam u siebie żadnych objawów po drugiej stronie nie ma nic
gość
Mięczak zakaźny czy coś innego
Od paru dni mam coś takiego w miejscu i intymnym. Co z tym zrobić i czym smarować?
gość
Deflagyn
Czy żel deflagyn jest skuteczny przy hpv68 i 70? Dziękuję
Reklama:
Reklama: