Reklama:

Siatki centylowe – czym są, jak czytać i interpretować?

lek. Paulina Raczyńska

Ten tekst przeczytasz w 6 min.

Siatki centylowe – czym są, jak czytać i interpretować?

Panthermedia

Wizyta u pediatry

Siatkami centylowymi nazywamy wykresy, które umożliwiają ocenę rozwoju fizycznego dzieci i młodzieży. Są one jednymi z wielu metod oceny dziecka. Najczęściej używane są siatki centylowe dotyczące długości, masy ciała, obwodu głowy, obwodu klatki piersiowej, wskaźnika masy ciała (BMI) oraz ciśnienia krwi.

Reklama:

POWIĄZANE DYSKUSJE NA FORUM Z KATEGORII Inne tematy

gość
Interpretacja wyników
Dzień dobry, robiłam badania kontrolne i chciałabym się dowiedzieć jak zinterpretować podane wyniki? Wynik negatywny oznacza brak zakażenia ?
gość
Pomozcie 😪
Czy to grzybica
dziwne zmiany na pochwie pomocy
Zmiany wyglądają tak jak na zdjęciu poniżej, bardzo bolą i mam je już około od tygodnia jak nie dłużej. Niedługo przed tym miałam opryszczkę na ustach.. Czy to może być to samo tylko w miejscu intymn...
gość
Badanie proszę o odpowiedź
Czy mając aktualnie zapalenie pęcherza można wykonać jutro cytologie szyjki macicy?
gość
Wrzód przy wejściu do pochwy
Zauważyłam wczoraj że zrobiła mi się tak dziwna narośl bardzo boli przy dotyku, pocieraniu I trochę sikaniu. Ostatnio trochę mniej dbałam o higienę i nosiłam dłużej majtki niż się powinno niestety,...
gość
Dziwna chrostka na penisie
Czesc, dzis rano zauważyłem na penisie pewna chrostke której jeszcze wczoraj nie było. Boli jedynie przy dotyku. Wie ktoś co to może być? Wspomnę tylko ze mam lat 16 i nie współżyje.
Reklama:
Reklama: