Reklama:

Czym jest ginekologia estetyczna?

Anna Piotrowska

Ten tekst przeczytasz w 2 min.

Czym jest ginekologia estetyczna?

ojoimages

Lekarze

Współczesna kobieta dąży do perfekcyjnego wyglądu. Obecnie oprócz wszelkich zabiegów twarzy, całego ciała popularne stały się zabiegi z zakresu ginekologii estetycznej, inaczej również zwane kosmetoginekologią.

Reklama:

Najprościej pisząc są to zabiegi mające poprawić wygląd zewnętrzny narządów rodnych kobiety.

Są to m.in. zabiegi:

  • labioplastyka: powiększenie warg sromowych za pomocą kwasu hialuronowego bądź zmniejszenie warg sromowych,
  • zmniejszenie bądź zwiększenie wzgórka łonowego,
  • plastyka krocza (waginoplastyka) , w tym plastyka blizny po nacięciu krocza,
  • ostrzykiwanie punktu G kwasem hialuronowym celem poprawy doznań seksualnych; - odtwarzenie błony dziewiczej,
  • obnażenie łechtaczki z fałdu skórnego.

fot. ojoimages

Jednym z częstszych zabiegów jest labioplastyka - zmniejszenie warg sromowych mniejszych. Hipertrofię warg mniejszych rozpoznajemy gdy ich szerokość przekracza 4 cm- jest to hipertrofia dużego stopnia zaś o szerokości 2-3 cm średniego stopnia. Kobiety posiadające zbyt duże wargi sromowe czują dyskomfort fizyczny przy wykonywaniu codziennych czynności. Dochodzi wtedy do obtarć, uszkodzeń wrażliwych części intymnych uniemożliwiając np.: współżycie, jazda na rowerze itp. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym bądź dożylnym.

Labioplastyka wykonywana jest poprzez wycięcie nadmiaru tkanek oraz ponowne zszycie brzegu bądź usunięcie tkanki na całej długości od okolicy łechtaczki do okolicy spoidła tylnego. Wykorzystuje się szwy rozpuszczalne.

Waginoplastyka - to zabieg częsty u Pań, u których przez poród nastąpiło znaczne rozciągnięcie pochwy. Negatywnym tego skutkiem jest brak satysfakcji ze współżycia seksualnego.

POWIĄZANE DYSKUSJE NA FORUM Z KATEGORII Inne tematy

4 Lacti Baby. Weź udział w QUIZie i wygraj atrakcyjne nagrody
4 Lacti Baby w postaci kropli doustnych zalecany do stosowania dla osób dorosłych, dzieci i niemowląt od pierwszych dni życia. Probiotyk ten dostępny jest w kroplach łatwych do podania. 4 Lacti ...
Jak naturalnie zwiększyć odporność u dziecka?
Cześć Forumowicze! Jako rodzice zawsze staramy się dbać o zdrowie swoich dzieci. Jednak zdarza się, że dziecko uczęszczające do przedszkola często łapie infekcje i przeziębienie. Czy macie jak...
gość
Interpretacja wyników
Dzień dobry, robiłam badania kontrolne i chciałabym się dowiedzieć jak zinterpretować podane wyniki? Wynik negatywny oznacza brak zakażenia ?
gość
Pomozcie 😪
Czy to grzybica
dziwne zmiany na pochwie pomocy
Zmiany wyglądają tak jak na zdjęciu poniżej, bardzo bolą i mam je już około od tygodnia jak nie dłużej. Niedługo przed tym miałam opryszczkę na ustach.. Czy to może być to samo tylko w miejscu intymn...
gość
Badanie proszę o odpowiedź
Czy mając aktualnie zapalenie pęcherza można wykonać jutro cytologie szyjki macicy?
Reklama:
Reklama: