Reklama:

Terapia poznawczo-behawioralna może łagodzić objawy menopauzy?

Ten tekst przeczytasz w 2 min.

Terapia poznawczo-behawioralna może łagodzić objawy menopauzy?

wybor_kobiety

Menopauza

Terapia poznawczo-behawioralna (CBT) kojarzona jest z tym, że bywa ona zalecana pacjentom zmagającym się z różnorodnymi zaburzeniami psychicznymi. W ostatnim jednak czasie w anglojęzycznym czasopiśmie „Menopause” opublikowano wyniki badań, według których CBT miałaby wpływać korzystnie również i na pewne objawy… menopauzy. Jakie jednak miałyby być efekty terapii poznawczo-behawioralnej u pacjentek, które przestały miesiączkować i z tego powodu doświadczają one różnych nieprzyjemnych dolegliwości?

Reklama:

POWIĄZANE DYSKUSJE NA FORUM Z KATEGORII Menopauza

Brak drugiego okresu po porodzie ? !
Witam , Mam takie pytanie pierwszy okres po porodzie dostałam po 8 tyg. Natomiast drugi spóźnia się już 47 dni. Dodam że nie jestem w ciąży i nie karmię piersią . Czy któraś miała podobne sytuacje ?
Test ciazowy
Witam dziewczyny chciałabym się dowiedzieć jak waszym okiem odczytać ten test ? Wydaje być się negatywny czy pozytywny ? Będę wdzięczna!
gość
interpretacja badań
Witam. Otrzymałam dzisiaj przy okazji badania kręgosłupa wyniki ginekologiczne. Bardzo się niepokoję co one mogą oznaczać. Proszę o interpretację. Do lekarza będę oczywiście się zgłaszała. Czy...
gość
na ile to jest poważne
Witam. Nie wiem czy to dobre miejsce - ale właśnie odebrałam opis rezonansu. Jestem umówiona na badanie, Ale może mi ktoś wyjaśnić na ile to jest poważne i co to jest. OPIS > W wykonanym badaniu ...
gość
czy ktoś może wyjaśnić na ile to jest poważne.
Witam. Nie wiem czy to dobre miejsce - ale właśnie odebrałam opis rezonansu. Jestem umówiona na badanie, Ale może mi ktoś wyjaśnić na ile to jest poważne i co to jest.
gość
Czy możliwe że jestem w ciąży 🤔
Witam🙂 proszę o poradę, czy mogę być w ciąży 🤔 ostatnia 😡23 lipca ,do dziś nic 😱🤔
Reklama:
Reklama: