Reklama:

Estrogeny – dzięki czemu mają one ochronny wpływ na kości?

Ten tekst przeczytasz w 2 min.

Estrogeny – dzięki czemu mają one ochronny wpływ na kości?

medforum

Konsultacja lekarska

Osteoporoza to groźny problem – sprzyja ona w końcu złamaniom, które, szczególnie u osób starszych, mogą skutkować długotrwałym unieruchomieniem i jego niebezpiecznymi konsekwencjami. W grupie zwiększonego jej ryzyka są m.in. kobiety będące po menopauzie – sugeruje się, że w tym przypadku za nasilone ryzyko wystąpienia osteoporozy odpowiadać może niedobór estrogenów. Naukowcy z Tokyo Medical and Dental University postanowili bliżej przyjrzeć się temu zagadnieniu – wnioski, do których doszli, mogą się okazać wyjątkowo istotne w zapobieganiu osteoporozie po menopauzie.

Reklama:

POWIĄZANE DYSKUSJE NA FORUM Z KATEGORII Menopauza

Brak drugiego okresu po porodzie ? !
Witam , Mam takie pytanie pierwszy okres po porodzie dostałam po 8 tyg. Natomiast drugi spóźnia się już 47 dni. Dodam że nie jestem w ciąży i nie karmię piersią . Czy któraś miała podobne sytuacje ?
Test ciazowy
Witam dziewczyny chciałabym się dowiedzieć jak waszym okiem odczytać ten test ? Wydaje być się negatywny czy pozytywny ? Będę wdzięczna!
gość
interpretacja badań
Witam. Otrzymałam dzisiaj przy okazji badania kręgosłupa wyniki ginekologiczne. Bardzo się niepokoję co one mogą oznaczać. Proszę o interpretację. Do lekarza będę oczywiście się zgłaszała. Czy...
gość
na ile to jest poważne
Witam. Nie wiem czy to dobre miejsce - ale właśnie odebrałam opis rezonansu. Jestem umówiona na badanie, Ale może mi ktoś wyjaśnić na ile to jest poważne i co to jest. OPIS > W wykonanym badaniu ...
gość
czy ktoś może wyjaśnić na ile to jest poważne.
Witam. Nie wiem czy to dobre miejsce - ale właśnie odebrałam opis rezonansu. Jestem umówiona na badanie, Ale może mi ktoś wyjaśnić na ile to jest poważne i co to jest.
gość
Czy możliwe że jestem w ciąży 🤔
Witam🙂 proszę o poradę, czy mogę być w ciąży 🤔 ostatnia 😡23 lipca ,do dziś nic 😱🤔
Reklama:
Reklama: