Reklama:

Spożywanie białek roślinnych może chronić przed przedwczesną menopauzą

Ten tekst przeczytasz w 3 min.

Spożywanie białek roślinnych może chronić przed przedwczesną menopauzą

shutterstock

Dojrzała kobieta

Z menopauzą związane są nie tylko uderzenia gorąca, ale i zwiększone ryzyko chorób serca czy układu kostnego. Im wcześniej menopauza wystąpi, tym takowe zagrożenia są po prostu większe. Lekarze interesują się czynnikami, które wpływają na wystąpienie menopauzy – szczególnym zainteresowaniem cieszy się przedwczesna menopauza i to, jak można by jej zapobiegać. Najnowsze doniesienia ze Stanów Zjednoczonych przekonują o tym, że zmniejszać ryzyko wystąpienia przedwczesnej menopauzy można poprzez stosowanie pewnej specyficznej diety.

Reklama:

POWIĄZANE DYSKUSJE NA FORUM Z KATEGORII Menopauza

Brak drugiego okresu po porodzie ? !
Witam , Mam takie pytanie pierwszy okres po porodzie dostałam po 8 tyg. Natomiast drugi spóźnia się już 47 dni. Dodam że nie jestem w ciąży i nie karmię piersią . Czy któraś miała podobne sytuacje ?
Test ciazowy
Witam dziewczyny chciałabym się dowiedzieć jak waszym okiem odczytać ten test ? Wydaje być się negatywny czy pozytywny ? Będę wdzięczna!
gość
interpretacja badań
Witam. Otrzymałam dzisiaj przy okazji badania kręgosłupa wyniki ginekologiczne. Bardzo się niepokoję co one mogą oznaczać. Proszę o interpretację. Do lekarza będę oczywiście się zgłaszała. Czy...
gość
na ile to jest poważne
Witam. Nie wiem czy to dobre miejsce - ale właśnie odebrałam opis rezonansu. Jestem umówiona na badanie, Ale może mi ktoś wyjaśnić na ile to jest poważne i co to jest. OPIS > W wykonanym badaniu ...
gość
czy ktoś może wyjaśnić na ile to jest poważne.
Witam. Nie wiem czy to dobre miejsce - ale właśnie odebrałam opis rezonansu. Jestem umówiona na badanie, Ale może mi ktoś wyjaśnić na ile to jest poważne i co to jest.
gość
Czy możliwe że jestem w ciąży 🤔
Witam🙂 proszę o poradę, czy mogę być w ciąży 🤔 ostatnia 😡23 lipca ,do dziś nic 😱🤔
Reklama:
Reklama: